Pro koho je cvičení vhodné?


Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let - děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SPS je vhodná pro lidi s problémy bolesti zad nebo pro ty,  kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů - kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Cvičíme v legínách (muži nejlépe v krátkých kalhotách a tílku) a přiléhavých tričkách či tílkách a v ponožkách!

Každý si může přinést vlastní karimatku, ale máme starší k dispozici. je dobré si nosit i ručník a lahev s pitím. 

Cvičební lana si každý nosí vlastní a má je označené mašličkou, monogramem apod. , aby si v případě ztráty našly svého majitele. Lano si u nás lze zakoupit stejně jako balanční podložku na domácí cvičení. V tělocvičnách balanční profi podložky máme k dispozici pro 10 osob, což je i max. počet osob v každém kurzu. 

V individuelních hodinách jsou lana k dispozici a samozřejmě i karimatky a balanční podložky zdarma.