Jak SM-Systém funguje ?

           Unikátní metoda MUDr. Richarda Smíška - Spirální stabilizace páteře                                                          CESTA KE ZDRAVÍ 

  • PREVENCE vzniku pracovního a sportovního přetížení
  • KONDICE pro vrcholové sporty
  • LÉČBA   výhřezu meziobratlového disku bez operace, léčba potíží po operace páteře,                 léčba skoliózy bez korzetu a operace 

Pro stručné vysvětlení: v  těle existují 2 funkčně protichůdné svalové systémy - vertikální řetězce a spirální řetězce.

Vertikální řetězce stabilizují tělo v klidu. Svaly jsou vzhledem k sedavému způsobu života či nesprávném způsobu provádění sportovních aktivit  přetížené a vykazují bolest. Vertikální stabilizace tedy páteř  degeneruje.

Spirální zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost. Spirální stabilizace páteř regeneruje a léčí.

Spirální stabilizace zvětšuje meziobratlové prostory, dává meziobratlovým kloubům pohyblivost, odstraňuje blokády. Hlavní zásadou léčby a prevence bolestí zad je aktivní relaxace vertikál aktivací spirálních svalových řetězců. Vlivem svalových spirál se páteř protahuje, výhřez disku má možnost se vstřebat a přestává utlačovat či dráždit kořenové nervy.

                Při cvičení používáme speciální pružné lano, které zde funguje jako "prodloužení  svalových vláken,               aktivujících spirálu". 

               Základní sestava, která procvičí všechny důležité svaly má 11 cviků a může posloužit  k regeneraci                  nejen páteře, ale i dalších kloubů (kyčel, koleno, kotník, rameno). 

         Pro pokročilé cvičence vybíráme až ze 140-ti cviků.