Mohlo by Vás zajímat ....

Letos to už bude 5 let, kdy jsme s kolegyní poprvé otevřely první kurzy cvičení Spirální stabilizace páteře.


V březnu 2016 jsme opatrně začaly s Danuškou nejdříve s jednou skupinou 5 osob, později se dvěma skupinami. V květnu 2016 jsme se již rozrůstaly a musela jsem uvažovat o větších prostorách.  Štěstí se usmálo a my od té doby cvičíme v malé tělocvičně Sport Lípa (viz obr. 1).

 Kolegyně Danuška od nás však později odešla a zůstaly jsme s Martou samy. 

Před epidemií Corona v r. 2019  nás bylo už 96 osob a cvičilo se 3x týdne po 2 h v České Lípě a 1x týdne po 2 h v Novém Boru. Uf, Uf!!  To rozhodlo, že jsem v březnu 2020  otevřela další prostor v budově České spořitelny (viz obr. 2),  kde mají možnost i lidé v individuelních hodinách a mohu jim dát více péče při akutní bolesti zad či skolióze. 

Když však 16. 3. 2020 přišly těžké časy, vše se zastavilo a když jsme už zase cvičit mohli, někteří už nedorazili. Navzdory všem potížím se však  podařilo cvičení udržet.

Nyní máme celkem v kurzech jen  48 osob, což je  50% ze stavu před epidemií. Jsme však nadšení, že se může cvičit a oslavíme si 5tileté jubileum i v tomto počtu. Individuelní hodiny se využívají a jedeme na plné obrátky. 

Nyní se budu soustředit hlavně na bolesti v bederní páteři, s čímž však souvisí i hrudní a krční páteře a skolióza. Fotogalerie